AKTUALITY

Blečkovi se bohužel objevila na varleti cysta, která se začala zvětšovat, a tak veterinář doporučil v rámci odstranění cysty kastraci, aby se předešlo případné recidivě. Bleček tedy již není krycím psem.

Nové domovy

08.06.2019

Štěňátka se nám už týden postupně rozjíždějí do nových domovů. Jsme přesvědčení, že jsme zodpovědně vybrali nové majitele. Naše smečka je k nově příchozím vítací a ověří si jejich toleranci k hromadám chlupů téměř všude :-D.

Včera se v areálu kempu Knížecí rybník v Zárybničné Lhotě u Tábora konala tradiční Speciální klubová výstava Klubu švýcarských salašnických psů, který zastřešuje a řídí chov všech 4 plemen trikolorních švýcarských pasteveckých psů. Na výstavu bylo přihlášeno celkem 342 psů a fen všech 4 plemen.

Všechna štěňátka už mají své budoucí páníčky. Věříme, že jsme opět vybrali ty nej, se kterými se budou mít skvěle. Ještě nás čeká čipování, očkování, přejímka vrhu... a pak se již děti budou rozjíždět do nových domovů.

Naše CHS Srdce Hodolan sice existuje teprve krátký čas, srdce Hodolan ale slavilo 87.narozeniny. Kdo ? No přece tatínek Bohumil Březovský - srdce chovatelské stanice z Hodolan, dlouholetý chovatel nejen psů, ale i drobného zvířectva, exotů a také včelař.

V pátek 5.4.2019 se Pusince narodila štěňátka, 6 fenek a 3 psi. Předběžně jsou zamluvení. Už teď je jasné, že do domovské chovatelské stanice z Hodolan půjde jedna z holčiček - Amálka, druhá zůstane doma - Ája, v PP Alexia ( jako poděkování její babičce Lexince za Pusinku). Na Slovensko zamíří Aida, na další jména mají budoucí majitelé ještě pár...

Ultrazvukové vyšetření naší Pusinky ( Carrera Balmoral Moravia) potvrdilo, že čeká štěňátka. Jsme velmi šťastní, chovatelské stanici Srdce Hodolan a z Hodolan se téměř přesně po 3 letech splnilo tohle krásné přání. Do naší smečky opět přijde posila, která nese krev od samotných počátků CHS z Hodolan, tedy zakladatelky našeho chovu Elzy z Gandlyho...