AKTUALITY

Nové domovy

08.06.2019

Štěňátka se nám už týden postupně rozjíždějí do nových domovů. Jsme přesvědčení, že jsme zodpovědně vybrali nové majitele. Naše smečka je k nově příchozím vítací a ověří si jejich toleranci k hromadám chlupů téměř všude :-D.

Včera se v areálu kempu Knížecí rybník v Zárybničné Lhotě u Tábora konala tradiční Speciální klubová výstava Klubu švýcarských salašnických psů, který zastřešuje a řídí chov všech 4 plemen trikolorních švýcarských pasteveckých psů. Na výstavu bylo přihlášeno celkem 342 psů a fen všech 4 plemen.

Všechna štěňátka už mají své budoucí páníčky. Věříme, že jsme opět vybrali ty nej, se kterými se budou mít skvěle. Ještě nás čeká čipování, očkování, přejímka vrhu... a pak se již děti budou rozjíždět do nových domovů.

Naše CHS Srdce Hodolan sice existuje teprve krátký čas, srdce Hodolan ale slavilo 87.narozeniny. Kdo ? No přece tatínek Bohumil Březovský - srdce chovatelské stanice z Hodolan, dlouholetý chovatel nejen psů, ale i drobného zvířectva, exotů a také včelař.

V pátek 5.4.2019 se Pusince narodila štěňátka, 6 fenek a 3 psi. Předběžně jsou zamluvení. Už teď je jasné, že do domovské chovatelské stanice z Hodolan půjde jedna z holčiček - Amálka, druhá zůstane doma - Ája, v PP Alexia ( jako poděkování její babičce Lexince za Pusinku). Na Slovensko zamíří Aida, na další jména mají budoucí majitelé ještě pár...

Ultrazvukové vyšetření naší Pusinky ( Carrera Balmoral Moravia) potvrdilo, že čeká štěňátka. Jsme velmi šťastní, chovatelské stanici Srdce Hodolan a z Hodolan se téměř přesně po 3 letech splnilo tohle krásné přání. Do naší smečky opět přijde posila, která nese krev od samotných počátků CHS z Hodolan, tedy zakladatelky našeho chovu Elzy z Gandlyho...