Novinky ze 4.týdnu života

29.05.2021

Právě jsme překročili půl období, kdy štěňátka zůstávají v péči maminky a chovatele. 3 a půl týdne uběhlo jako voda a miminka rostou doslova před očima. Aktuálně mají kolem 2 a půl kilo, někteří trošku víc, jiní trošku méně.

A z čeho přibírají ? Dostávají mléko pro štěňata ( značky Bosch, Bephar, Josera), kozí rýžovou kaši (tedy ze sušeného kozího mléka), mleté syrové hovězí s mrkví a samozřejmě pořád také maminčino mlíčko.

Naučila už se opouštět "porodnici" a venčí se velkou měrou v kotci. Uvnitř močí stále ještě na savé podložky, venku mají nastlanou dřevitou vlnu, na které se nejen učí vykonávat potřebu, ale začínají si i spolu hrát, vrtí ocásky, štěkají, mnohdy se také otužile ukládají k spánku. 

Všechny příchozí, tedy domácí i návštěvy, ochotně vítají, jsou-li zrovna vyspinkaní, jinak se moc nenechají rušit. Bdělou dobu využíváme k očistě kožíšku, při které poměrně slušně spolupracují, jednou týdně také k focení. 

Někteří malí modelové a modelky už reagují na objektiv a cvaknutí spouště a sledují soustředěně naši paní fotografku, vždy ale podle momentální nálady. 

Výsledek fotografování z 28.5. máte zde.

Někteří budoucí majitelé již štěňátka navštívili, další jsou tímto srdečně zváni. Máte-li zájem, pište na email fialka.krcman@seznam.cz , domluvíme si termín tak, abyste se tu nemuseli potkávat s dalšími zájemci a mohli jsme se Vám věnovat.