Třetí týden se chýlí ke konci

23.05.2021

Třetí týden utíká jako voda, nebo ještě lépe jako štěněcí mléko z lahvičky, s máminou dopomocí už mají miminka v sobě 10 kg štěněcího "sunaru". Aktuálně kombinujeme mléko Bosch pro štěňátka ( se kterým jsme začínali) s mlékem Bephar, abychom nevytvořili malé závisláky na jediném krmení.

Také proběhlo první odčervení, pro miminka byla připravená Banminth-pasta, velké holky dostaly tradičně tabletky pěkně zabalené v taveném sýru. Tomu neodolají, ani si nestihnou všimnout, že vevnitř byla hořká pilulka.

Žádné červíky jsme nezaznamenali, u prevence ale zůstaneme každé 2 týdny až do odběru.

Podíváte-li se na fotky z třetího týdne (třeba zde), zjistíte, že poctivá péče přináší výsledky nejen v přírůstcích, ale hlavně v komunikaci s páníčky. Podotýkám, že všechna štěňátka byla focená po krmení, tedy rozespalá, na chvíli je uvést do stavu bdělosti se dařilo právě díky tomu, že nás považují za náhradní mámu... a co by pro nás neudělali. :)

Dneškem máme další novinku - rostou nám zoubky ! Právě včas, v úterý se začíná s přikrmováním mletým hovězím masíčkem. Postupně odzkoušejí další druhy masa a potraviny vhodné pro štěňátka, až se propracujeme i ke granulím, aby si budoucí majitelé mohli vybrat, čím svého miláčka budou chtít krmit.

Za týden se můžete těšit na další novinky, v průběhu týdne se domluvíme na návštěvách.